Ana Sayfa'ya Dönüş... Ölmeden önce seyredilmesi gereken 100 şey listesinde bir dizi. Bu kadar eğlenmemiştim diyeceksiniz... Ölmeden önce seyredilmesi gereken 100 şey listesinde bir dizi. Böylesine derin bir aşk görmemişsinizdir.. Tadına doyamayacağınız bir aksiyon... Çiçeği buradan alacaksınız...
 
Herkesin zannı Lanetlenmiş şeytan'ın insanları kötü olmaya ve kötülük yapmaya yönlendireceği noktasında.
Oysa yöntemi bundan tamamen farklıdır.
Lanetlenmiş şeytanın iki tane yüzü vardır ve bunlardan birisi şeytani dediğimiz kötü ve kötülüğe meylettiren yüzü.
Ancak o bu yüzünü değil de ikinci yüzü olan Rahmani yüzünü kullanır daima...
Yaptığı iş ne olursa olsun; insanların iyiliğine, toplum menfaatine olan hayırlı olan işleri yapıyormuş düşüncesine sevk eder. Evet sen çalıştığın yerden fark etmeleri imkânsız şekilde para çalıyorsun ama bu parayla hiç kötü bir şey yapmadın. Aksine sizin sokaktaki camide insanlar abdest alamıyordu da su borusunu bile sen tamir ettirdin. Eşine mutlu olacağı o çantayı aldın, çocuğunun istediği o cep telefonunu aldın...
Yaptıklarının tamamı güzel şeyler...
Zaten o şirket için bu miktar ne ki ve ne parayı da ne yollarla kazandıklarını biliyorsun...
Onlar gezerken çalışan sensin ve hakkın olanı da alamıyorsun zaten...
Kısacası size çağdaş Robin Hood'culuk oynatmasıdır Rahmani dediğimiz yüzü ve sizi öylesine inandırır ki, siz yaptığınızın tamamen doğru olduğunu bile savunursunuz vicdanınıza karşı.
Ve zamanla her ne kadar kabul etmeseniz de yaptığınızın yanlış olduğunu size söyleyen bir yönünüz nedeniyle oluşan negatif elektrik, bir hınç biriktirir içinizde gizli gizli.
İşte bu noktadan sonra artık Rahmani davranmasına gerek kalmamıştır. Çünkü o birikmiş hınç sizi kıvama getirmiştir ve şeytani yönünü göstererek size kötü olanlara karşı hak ettikleri şekilde davranmak gerektiğini telkin etmeye başlar.
Buraya kadar Rahmani yüzü sebebiyle ezilen, hor ve hakir görünen sizin yanınızda sevecen bir dost edasıyla destek veren Şeytan gitmiş onun yerine; size hükmeden ve geri dönüş yollarınızı kapatan, size hükmeden bir yaratık çıkmıştır ortaya.
Bir süre sonra dönülmez noktaya gelindiğinde ise işte Şeytan'ın askeri denilen durumda bulacaksınız kendinizi...